Drankjes zonder alcohol. De vraag ernaar lijkt steeds groter te worden. En dat is leuk (en gezond!), want dan zie je steeds meer lekkere (en gezondere) alcoholvrije drankjes ontstaan. En wordt de keuze voor alcoholvrij steeds makkelijker en gewoner.
Voor het zomernummer van LekkerWeten mocht ik ook aan de slag met mocktails. Hieronder een aantal heerlijke exemplaren, die niet alleen kleurrijk zijn, maar stuk voor stuk ook behoorlijk smaakvol! Van links naar rechts en van onder naar beneden de zomerse mocktails voor Ekoplaza. Wanneer je op de naam van de cocktail klinkt link ik je door naar het betreffende recept dat ik maakte. En helemaal onderaan mocktails die je lekker snel kunt kopen, want gemak dient de mens..
Recepten voor drankjes zonder alcohol
- Rabarber-gingershotje
- Fruitige sla smoothie
- Elderflower mojito
- Vlierbessen-aardbei mocktail
- Virgin Mary
- Verse matcha ice-tea (fan van match? Probeer het recept voor zelfgemaakte matcha-ijs zonder ijsmachine)

Mijn lievelings drankjes zonder alcohol die je gewoon in de winkel koopt
Graag wil ik ook nog mijn kant-en-klare alcoholvrije drankjes met je delen die ik zelf regelmatig drink. Want laten we eerlijk zijn een fles wijn trek je ook gewoon open, dus waarom zou je een mocktail dan zelf moeten maken? Ik vind naast een fijne smaak (uiteraard!) ook de fles erg belangrijk, want het oog wil ook wat niet waar.
Goed hier komen ze:
- Virgin mary – gewoon een glas vullen met Big Tom Spicy Tomoto Juice en desgewenst aanvullen met ijsklontjes en een stengel bleekselderij, maar zonder mag het ook.
- Gimber (van biologisch gember concentraat) – zit in een toffe fles en is echt een drankje met een bite! – recepten vind je hier.
- Sir James 101 Mojito mocktail of Sir James 101 Gin Tonic Mocktail
Geen reacties